Konuyu Oyla:
 • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Oyunda Para Kasmak
Konuyu Yazdır
Konuyu Görüntüleyenler : 1 Ziyaretçi
#1
Arkadaşlar bildiğiniz üzere oyun içi para ile bir çok şey yapılabiliyor. Hatta oyunun pay2win olmamasının diğer sebebi Max Rank olduğunuzda tüm silahları açabilmeniz ve bana göre oyunun en iyi slahı olan N-TEC 3 Slot (Crim-Slayer veya Cops-Bane) açıyorr olmanız. Bunun dışında araba,silah,sembol gibi önemli parça ve detayları da oyun parasıyla alabiliyorsunuz.
Kısaca oyun parası G1C den sonra en önemli değer.Bu yüzden ben en azından 4 saatte 300k nasıl yaptığımı belirtmek isterim.

1.Yöntem(Criminal)-Ram Raiding
-Arkadaşlar bildiğiniz üzere Criminal yani suçlu olduğunuz için suçlu gibi davranıp marketleri soyabiliyorsunuz.Yapmanız gereken sokaktan veya kendi Van'ınızı alıp marketlere Van'ın arkası denk gelicek şekilde hafifçe vurmak.Araba'da iken mouse imlecinizi market camlarına getirdiğiniz zaman turuncu oluyorsa imleç bu kırılabilir demektir.

resim

Araçlar bu depolara vurduğunuz zaman içlerinden büyük,orta,küçük olmak üzere 3 çeşit item düşer.
Büyük itemler: Televizyon,Bilgisayar kasası,Mavi kutu vb.
Orta itemler:Çanta,kamera,gitar vb.
küçük itemler:Kolye ,Altın külçesi,Küçük kutular vb.

Büyük itemler: Araba da 5 yer kaplar.  (Van alırsanız Van'ın kapasitesi en büyük olmak üzere 25'tir)
Orta itemler: Araba da 2 yer kaplar.
Küçük itemler: 'Kendinizde' 1 yer kaplar. Maksimum 80 tane alabilirsiniz.(Son güncellemede sayı değişmiş olabilir emin değilim)

Arabayı doldurduktan sonra Contact dediğimiz ve Pledge'lediğimiz herhangi bir ablamıza veya abimize gidip itemleri ona veriyoruz ve bu itemlerin parası Kara para olarak sol üstteki paramıza geliyor.

resim

Bu para onu asıl paramıza 'çekmediğimiz' sürece sol üstte kalıyor. Ve altında gördüğünüz sayı ile çarpılıyor. 
Fotoğrafta olduğu gibi hiç yıldızım olmadığı için 0.5 ile çarpıp alabilirim paramı. Ancak size önerdiğim şey bu çarpandan 
maksimum verimi almak için 5 yıldız iken paranızı vermeniz. 

-(CRIMINAL çarpanları)
0 Yıldız: x0.5
1 Yıldız: X0.8
2 Yıldız: X1.0
3 Yıldız: X1.3
4 Yıldız: X1.5
5 Yıldız: x2.0
-(ENFORCER çarpanları)
0 Yıldız: X0.8
4 Yıldız: X1.8
5 Yıldız: X2.0
(Eksiğimin kusruna bakmayın oyunumu açamıyorum bilgisayarım sapıttı biraz eksiğimi tamamlarsanız sevinirim.)

Bu çarpanlar ile Kara paranız çarpılıp size oyun parası olarak geri dönecektir. Ancak 2500 Kara paranız olduktan sonra Enforcer
sizi görürse sizi tutuklayabilir ve görev başlatabilir. 2500 Kara paradan sonra Enforcerlar sizin her daim isminizin yanında kelepçe 
görebilir ve ALT tuşuna basarak görev başlatabilir.Enforcer larda aslında böyle para yapabilir 1 başka yöntem dışında

2.Yöntem(Enforcer)-Tutuklamak
 Yukarda da yazdığım gibi Criminal oyuncular Ram raid yapıcakları zaman genellikle boş server lere girmeyi tercih ederler ki
en doğrusu budur.Bu yüzden bedavadan para istiyorsanız ve şanslıysanız 1 veya 2 Criminal olan server lere girip tutuklayabilirsiniz. Tek yapmanız gereken Criminal NPC lerinin yanında beklemek veya bir sürü olduğundan dolanarak yakalamaya çalışın. Bulduğunuz zaman Criminal'ın üstünde eğer Kelepçe var ise ALT tuşuna basarak görev başlatıp, onu öldürüp,para kesesini kendi dropunuza götürmeniz gerekir. Götürdüğünüz zaman yıldız çarpanı almassınzı ancak görev bonusundan yine Crim'de olandan fazla para kazanırsınız. Kaybedersenizde zamandan başka bir şey kaybetmezsiniz.Bunu zamanınız bolsa ve arkadaşınız yoksa yapın derim çünkü Enforcer için 1 yöntem daha var ve bence  vericeğim yöntem çok daha mantıklı.

3.Yöntem(CRIM-ENF)-Fight Club
Arkadaşlar bu yöntemi herkesin yapabiliceğini sanmıyorum ancak Armas'tan 30 günlük premium alıp Fight Club oynarsanız kısa
zamanda hem Joker parası,Hem silah Rank'leri (Örneğin Rank 15 Rifleman'de 3 slotlu N-TEC Dvah açılır)hem de oyun parası yüklü miktarda kazanabilirsiniz. Ayrıca 5-10 dakikalık deathmatch görevlerini bitirdiğiniz zaman premium ile 2 katı para vericek.
Ve kazanırsanız (ki %5 size bağlı oluyor) yaklaşık görev başına 3000-10000 arası para alırsınız premium ile. Buda hem adam vurup hemde para kasmak isteyenler için güzel bir yöntem.(Ben genellikle Rank kasmak için yapıyorum.)


4.Yöntem(ENFORCER)-Ram Raiding(WITH 1 OR 2 FRIENDS-1 VEYA 2 ARKADAŞLA BERABER)
Geldik en sevdiğim ve eğlenceli yönteme. Arkadaşlar burda da ram raid yapıyoruz ancak bu sefer parayı Enforcer geçiriyor ve tutuklanma riskimiz olmadığı için sıkılana kadar ve hatta ciddi anlamda kasıcaksanız bırakana kadar güvenli para kasabildiğiniz yöntem. Bunda ise Criminal arkadaşlar Enforcer NPC ye itemleri götürüyor (ve aynı zamanda yanlarında Enforcer arkadaşa'da bir van verip daha da verimli hale getirebilirler.) En sonunda 3 veya daha fazla Van'ı NPC ye getirdikten sonra itemleri Enforcer Kara para olarak alıyor ve bunun bir iyi yanıda yukarda bahsettiğimiz çarpanlar.Bounty olmadan kasıcağımız için(Bounty olursak insanlar gelip sizi öldürebilir ve paranız yere düşer -kaybolmaz-)4 yıldız ile kasmakta fayda var. Ki zaten her item verdiğinizde Enforcer yıldızımızda artıyor.
-Nedeni ise Criminal 4 yıldız iken büyük item getirirse 180 dolar civarı kara para alır. Ancak Enforcer 4 yıldızda büyük item verirse 210 dolar civarı kara para alır. Bu yüzden Yanınıza en azından 1 arkadaş bile alıp Enforcer şeklinde Ram Raid yapmak çok daha mantıklıdır.
NOT: Arkadaşlar eğer paranızı Criminal a istiyorsanız paranızı Enforcer hesabımızda biriktirin derim. Örneğin 75k kendinize kastınız ve Crim hesabınıza istiyorsunuz. O hesaptan Enforcer'a özel 75k lık item koyuyorsunuz. Fax 15k alır ve 15k nız (buda 5 dakikanıza denk hızlı kasarsanız) çöpe gider. Bu yüzden alıcağınız itemi Enforcer'dan alıp daha sonra Restrict yaparak iteminizi almanız.
Bu yöntemi eğlenceli dile yazmamın nedeni ise Rp yaparak oynamamız. Biraz çocukça ve saçma geliyor ama konuşurken sohbet ederken bir bakıyoruz 200k olmuş. X2.0 ile 400k. Temizinden para.
NOT2: Arkadaşınız eğer sürekli oynuyorsa illk başta kendinize bir dahaki sefere ona kasın derim. Bölüşürken yine Fax kesicektir ve paranızın birazı boşa gidicektir.Ve ne kadar fazla kasarsanız o kadar paranız Fax'a gider. Bu yüzden itemi aldıktan sonra transfer yapmanız daha mantıklı olur.

5.Yöntem(ENF-CRIM)-Görevler
Son yöntemde her zaman yaptığımız ama az para aldığımızı düşündüğümüz görevler.Oyunu oynarken görevlerden de bir miktar para geliyor ve premium ile yine bu 2 katına çıkarılabiliyor.Ancak insanlar bunu para kasmak için olduğunu sanmıyor çünkü yarım saat sonra parasına bakıyor ve sadece 15k artmış.Ki bu bence çok yanlış.
Bildiğiniz üzere herkes kendisine araba alıyor ve her araba Spawn ettiğinizde 100 dolar keser. Ki bazen tek görevden kazandığınızı sadece araba çıkartarak bitirebiliyorsunuz.Bu yüzden bence Han veo gibi hem ucuz hemde çıkarttığınızda para harcamayan bir araba kullanın derim.Ve eğer hayır ben arabayı kullanmak için aldım ama parada harcamak istemiyorum diyorsanız kendinize bir limit koyun. Ciddi anlamda araba çıkartmak çok para alıyor. Görevden önce sokaktan bir araba bulun ve göreve öyle gidin derim. Hele tam Spawner ların yanında olan savaşlarda çok para gidiyor fark etmeden. Arabayı çıkardınız;Defend e gidiceksiniz yandan bomba yiyorsunuz araba patlamadan iniyorsunuz aldınız bidaha spawn. Öldünüz otomatik olarak spawner yanında doğum bidaha spawn. 
Tebrikler 10 saniyede 200 dolar harcadınız.Az para gibi gözüküyor ancak göerv bitene kadar görevden gelicek parayı zaten bitiriyorsunuz.Dahha sonra'da Matt abimize görevler çok az para veriyor diye ticket atıyorsunuz. Bu yüzden tavsiyem bence sokaktan araba kullanın çoğu zaman.Ayrıca hem gameplay'inizi etkileyecek hemde paranızı azda olsa az harcatacak mermi ve bomba konusu. 
-Bombayı önünüzde terörist varmış gibi fırlatmayın arkadaşlar.Bazı oyuncular görüyorum spawner ın yanında olduğum eyre sürekli bomba atıyor. Bitiyor,dolduruyor,fırlatıyor () böyle bir döngü oluşturmuş.Mermide aynı şekilde Spray dediğimiz olay rakip çok yakında olmadığı sürece işe yaramıyor ve genellikle elle veya FFA silahlarında zaten bulunan 'Burst' şekilde sıkmanız gerekiyor. Accuracy niz zaten %50 olsa ve Rank 100 olsanız yaklaşık kaçırdığınız mermiler 150k paraya eşit oluyor.(Rakam biraz uçuk olabilir son zamanlarda dikkat etmedim merminin ve bombanın kaç para aldığına)
-Kısaca paranızı hiç boş yere harcamayın ve son olarak Fight Club'ta da araba spawn etmeyin. Her serverde Volcano veya OSMAW kullanan ''psikopatlar'' oluyor. Oyunun hype ında kalır her gördüğünüz spawner'ı kullanırsınız. 

Okuduğunuz için teşekkürler.. Umarım yardımcı olmuşumdur.
Farklı sorular için yorum yapabilirsiniz veya geniş bir açıklama istiyorsanız beni steam'den ekleyip sorabilirsiniz.
Steam: https://steamcommunity.com/profiles/76561198155966738

İyi oyunlar...

( Son Düzenleme: 03-08-2018, 08:07 PM, Düzenleyen: bilsoft. )

Ara
CevaplaSmiley face
resim
#2
4. Yöntem sorun olur mu oyun kurallarına aykırı birşey görmüyorum ancak yabancılar sistemi kandırmak Ban sebebi diyor ?


Ara
Cevapla#3
(14-07-2018, 07:11 AM)LastMorbidTR0 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 4. Yöntem sorun olur mu oyun kurallarına aykırı birşey görmüyorum ancak yabancılar sistemi kandırmak Ban sebebi diyor ?

Biraz geç fark ettim ancak sorun olmaz zaten bunu eski oynayanlar bilir oyunun canlı zamanlarında Guild olarak 10 kişi yapıyorduk yaklaşık 2 saatte kişi başı 2 milyona kadar çıkıyordu gelirimiz. Bu yöntemi herkes yaptığı için silah fiyatları da ucuzladı çok öncelerde. Şuan  Marketplace e sanırım öyle bir darbe yapamayız hem Guild dağıldı hemde zengin olan zaten oldu bakıyorsun 99999999 paraya 20 tane Golden gun koymuş.

İyi oyunlar..


Ara
CevaplaSmiley face
resim


Hızlı Menü:

All Points Bulletin Türkiye

All Points Bulletin Türkiye içerik ve materyaller
Gamerfirst Corporation’ın tescilli ticari markalarıdır ..

SinemaOvasi.Com | Değerli vaktini filmlerle geçirenlere..

Sosyal Ağlarımız

 • Facebook
 • YouTube

 • Twitter
 • Twitch TV
 • Google+
 • Türkçe Çeviri: MCTR, Yazılım: MyBB, © 2002-2018 MyBB Group. DMCA.com Protection Status
  TR | Her hakkı saklıdır! | APB Turkiye.Com © 2018 | Tasarım : bilsoft | Kodlama : TGIANN