GİRİŞ
-
APB Reloaded Forum | APB Reloaded Türkiye Fan Sitesi APB Türkiye Genel APB Reloaded Rehber Rehber APB Reloaded Başlangıç Rehberi
APB Türkiye güvencesiyle, sizlerde legendary silah sahibi olabilirsiniz..
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rehber APB Reloaded Başlangıç Rehberi
Konuyu Yazdır
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
#1
Star 


APB Reloaded nedir? Ne tür bir oyundur?

Bir şehir düşünün; koca bir şehirde arabalar, binalar, siz ve düşmanlarınız var. Amacınız, bu büyük şehir için savaşmak! Bu şehirde hayalinizdeki bir çok şeyi gerçekleştirebilirsiniz. İlk isteğiniz ne olabilir? Elbette bir karakter. Oynayacağınız karakteri kendi ellerinizle, kendi istediğiniz şekilde yaratıyorsunuz. İsterseniz piercing ve dövmesi olan bir gangster, isterseniz vücudunda yara izi bile olmayan sıradan bir insan. Ama ne olursa olsun, belinizde her zaman bir silah olacaktır. Sadece karakterinizin görünüşünü değil, bineceğiniz arabanın bile görünüşünü değiştirebileceksiniz. APB: Reloaded, dışardan bakıldığı zaman GTA’ya benziyor. Elbette bu oyunu GTA’dan ayıran bir çok özellik var. Bu özelliklerin en başında online olarak oynanıyor olması geliyor. Silah seslerinin hiç susmadığı, aksiyon dolu mükemmel bir şehir. Oyunda yaşamanız için öncelikle bir taraf seçmeniz gerekiyor. Oyundaki hayatınızı San Puro isimli bir şehirde geçireceksiniz. Karşınıza iki seçenek gelecek. Bu seçeneklerden biri Enforcer(polis), diğeri ise Criminal(suçlu) olacak. Polisler Praetorians ve Prentiss Tigers olarak sınıflanırken, suçlular BloodRoses ve G-Kings adında iki sınıfa ayrılıyorlar. Şehirdeki tüm hayatınızı geçireceğiniz tarafı seçmeden oyuna başlayamazsınız.

İki taraf olduğuna göre, bu tarafları birbirinden ayıran net özellikler olmalıdır, değil mi? David Jones, bu konuda oyun severleri şaşırtmıyor. Bu iki tarafı birbirinden ayıran özelliklere göz atalım.

Enforcer (polis) olmayı tercih ederseniz

1- Her polis gibi siz de rozet taşıyabilirsiniz.
2- Amacınız kötüleri öldürmek değil, kelepçelemek olacak.
3- Can yeleği giyme şansınız var.
4- Kendinize özel arabanız olacak.

Criminal (suçlu) olmayı tercih ederseniz

1- GTA’da olduğu gibi etrafta görebileceğiniz sivillere saldırarak paralarını alabilirsiniz.
2- Polislerin ve sivil halkın yüzünüzü görmemesi için ürkütücü maskeler takma şansınız var.
3- Dükkânları soyabilir, soyduğunuz malları satarak para kazanabilirsiniz.
4- Polislerin arabası olur da suçluların olmaz mı? Elbette suçlulara özel arabalar da var.

Oyunda belirli seviyeler bulunuyor. Her seviyede belirli görevleriniz olacak. Yapacağınız bu görevler sizi bir üst seviyeye taşımak için yardımcı olacaktır. Oyunda görev almanız için danışmalar bulunuyor. Bu danışmalara giderek görev isteğinde bulunuyorsunuz ve size tekrar dönmelerini bekliyorsunuz. San Puro sokaklarında gezerken birden telefonunuz çalıyor ve görev yeriniz bildiriliyor. Sonuçta, siz iradesi olan bir insansınız, bu görevi kabul etmek istemeyebilirsiniz. Kabul ederseniz size görev yeriniz bildirilecek. Görev yerine istediğiniz şekilde ulaşma şansınız var. Dilerseniz yürüyerek, dilerseniz arabayla gidebilirsiniz fakat arabayla gitmenizi tavsiye ederim. Çünkü herhangi bir çatışma çıkması durumunda korunmak için arabanızı kullanabilirsiniz. Burası San Paro sokakları, ölüm her yerde! O yüzden görevlerde çok dikkatli olmalısınız.

[Resim: APB-Reloaded-5.jpg]

Etrafta çeşit çeşit, büyüklü küçüklü binalar göreceksiniz. Bütün binaların içine girme şansınız yok. Binalarda barınamadığınız için sokakta kalıyor, bu büyük savaşa sokaktan devam ediyorsunuz. Diyelim ki oynadığınız karakterden sıkıldınız, değişiklik yapmak istiyorsunuz. Her insan bir süre sonra oyundaki karakterlerden sıkılıyor, farklılık istiyor. Bu durumda şehrin belirli yerlerinde karakterinizi yeniden dizayn edebilirsiniz. Görev için gittiğiniz binadan çıktığınızda, arabanızı bıraktığınız yerde görmezseniz hiç  şaşırmayın. Etrafınızda sizin gibi, hattan sizden daha yetenekli insanlar olabilir. Amacınız, her zaman en iyi olmaya çalışmak!

Sonuçta bu bir oyun ve suçlu olmayı tercih ettiğiniz zaman bazı tutarsızlıklarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Tabii, gerçek hayatta kimse suçlu olmak istemez. Oyunun gerçekçiliği de işte burada devreye giriyor. Eğer siz bir suçluysanız, karşınızdaki polis sizden güçlü olabilir veya karşınıza 2 polis birden çıkabilir. Bu durumda yapacağınız görev zorlaşacaktır. Oyunun en güzel yanlarından biri ise, büyük bir grupla çatışmaya katılabiliyorsunuz. Bu da aksiyonu maksimum seviyede yaşamanızı sağlıyor.

Unutmayın, siz yalnız bir kovboy değilsiniz. Arabaya arkadaşınızla beraber binebilir, siz arabayı kullanırken yanınıza oturan arkadaşınızın silahıyla nasıl dehşet saçtığını gözlerinizle görebilirsiniz.

[Resim: maxresdefault.jpg]
Oyunda otomatik silahlar, pompalı silahlar, tabancalar ve bombalar göreceksiniz. Her seviyede daha iyi silahları kullanma şansı yakalayacaksınız.  Arabalar çok önemli bir etken olarak görülüyor. Çünkü, şehir içindeki ulaşımınızı arabalarla sağlamak sizin için en iyisi olacaktır.

Sadece polislerin kullanabileceği arabalar şu şekilde

1- Nulander Pioneer
2- Packer Vaquero
3- Patriot V20 Jericho

Sadece suçluların kullanabileceği arabalar

1- Bishada Rapier
2- Charge Mikro
3- Seiyo Espacio

Bunun dışında özelleştirme şansınız olan bir çok araç var. Balkan Ravan, Charge Cisco, Dolton Fresno, Han Veo, Nulander Kurai gibi araçları örnek olarak gösterebiliriz.

Oyunun minimum sistem gereksinimleri ise şu şekilde:

Core 2 Duo 2Ghz
2 GB RAM
nVidia GeForce 7800 (256 MB) ekran kartı
20 GB Hard disk alanı
İnternet bağlantısı

Bol bol zaman geçirebileceğiniz büyük bir şehir, çatışmalar, görevler ve yavaş yavaş güçlenerek en tepeye çıkmak için verilen büyük bir mücadele! Bana sorarsanız, bu oyunu GTA ile aynı kefeye koymamak lazım. Oyunu oynadığınızda bunu çok iyi anlayacağınıza eminim...
Beğenenler :
Ara
Cevapla
Hızlı Menü:


[-]
Etiketler
apb reloaded başlangıç rehberi